2016. április 7., csütörtök

Miért penészedik a lakás

Főleg télen szokott aktuálissá válni a probléma, ezért is vesszük most elő. No meg azért, mert sok a tévhit a penészről. Mivel komoly egészségkárosodást is okozhat, vegyük.


Miért penészedik a lakás ? Tavasszal lettek kicserélve fiamék lakásában az ablakok műanyag nyílászárókkal.

Egyre jobban penészedik szinte minden helyiség. Panel házról van szó, kívül még nincs szigetelve. A nyirkos, nedves falú, penészes lakás egészségünkre gyakorolt veszélyét már régóta ismerjük. Lehet az ablakokkal van baj? Régebbi korokban csak sejtették, manapság már tudományosan igazolt, hogy az egyes légúti betegségekben, vagy allergiás tünetekben, de az ízületi gyulladások és más megbetegedésekben is jelentős szerepe van a penészgombáknak.


Sokszor merül fel azonban a kérdés, hogy miért van az, hogy a régi ablakoknál kevesebb szellőztetés mellett sem alakult ki penész a házban, míg az új, elvileg korszerű műanyag ablakok beépítése után erre különös figyelmet kell fordítani. A válasz erre pont a magasabb minőségben rejlik. Ha azt gondolja, hogy nincs kedve megmászni a következő lépcsőfokot az értelmetlen penészmentesítő beruházások létráján, akkor (a bal oldalon látható kék gombra kattintva) hívjon engem, hogy megtudhassa miért penészedik , és mi lesz rá a VALÓDI megoldás!

Válaszok a kérdésre. A penész véglegesen akkor tűnik el, ha a lakás levegőjének a páratartalmát a megfelelő szinten tartjuk. Ehhez nem elég reggel , este, stb, az ablakok nyitásával szellőztetni, mert a lökésszerű szellőztetések után a páratartalom rövid idő eltelte után annyi lesz, mint a az ablakok kinyitása előtt volt. Egészségre ártalmas, ronda és nehéz tőle megszabadulni: röviden ennyit tudunk a penészről. Ezt a huncut, nedvességet kedvelő gombát számos módon próbálhatjuk kiirtani otthonunkból.


Ha azonban igazán hatékonyak akarunk lenni, nem tüneti kezelést alkalmazunk, magát a kiváltó okot szüntetjük meg. Nem is gondolnál rájuk! Nemcsak a szellőztetés hiánya és a pára miatt ütheti fel a fejét a makacs penész. Jó azért is, mert nem lesz párás a levegő, így nem penészedik a lakás. Másrészt azért is, mert nem foglal sok helyet, és maximum és fél óra alatt megszárít vele az ember 7kg ruhát.


Ellenben a ruhaszárítóval, 2-napig is ott áll sok helyet foglal és párásodik a levegő, penészedik a lakás. Mitől penészedik a fal és mit tegyek ellene? Alattunk fölöttünk laknak, de senki nem tapasztalt ilyet.


Ha nincs öntöző rendszere, akkor soha nem lesz igazán szép zöld a gyep Önnél. A felső sarokban vastagon áll. Mert nem a megfelelő időben fog öntözni, hanem amikor ráér vagy eszébe jut Önnek vagy a családtagok közül valakinek.


De miért penészedik a lakás egyáltalán?

Nos ez sokszor egyedi helyzettől függ, de ha az általánosan előforduló probléma forrásokat keressük, akkor az elsők között biztosan ott szerepel majd a nem megfelelő szigetelés és a falak között kialakuló hőhíd. Nagyon sok ember küzd azzal a problémával h penészedik a lakása. Ennek oka többnyire az, hogy bent párás a levegő, a lakás pedig nem szellőzik jól. A mosott ruhák teregetése is kiválthatja a helyzetet, ezért aki csak teheti, kint tereget, de előfordul, hogy erre nincs leehetőség, télen pedig nem is száradnak meg odakint a ruhák. Bevett gyakorlat, hogy amikor a vevő komolyan gondol egy vásárlást, a lakás vételárának -át átadja a közreműködő ingatlanközvetítőnek.


Ezt van, aki nem érti, pedig legalább annyira a vevő érdekeit szolgálja, mint amennyire az eladóét. Fórum, tapasztalatok, kérdések, válaszok. Mit lehet tenni ellene? A lakás levegőjének nedvességtartalmát alatt tartsuk. A tetőtéri lakás tipikusan fiataloknak való ingatlantípus.


Az egyik oka ennek az, hogy jellemzően a ház legfelső szintjén van, azaz sokat kell lépcsőzni, gyakran még akkor is, ha van lift a házban, mert az sok esetben a tetőtérig már nem visz fel.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.

Népszerű bejegyzések