2015. november 12., csütörtök

Ablak párásodás ellen

A belső üvegfelület lehet hideg azért is, mert a dupla, üvegezés hibás, ilyenkor a pára a két ablak üveg között jelenik meg. Megoldás a műanyag ablak üvegezésének karbantartása, esetleg cseréje, illetve harmadik üvegtábla felszerelése a hőszigetelés javítására. A műanyag ablakok párosodását csökkenti az alatta. Végleges megoldás a párás ablak és a penész ellen.


A jól szigetelt épületekben, lakásban felgyülemlő pára és szennyező anyag nem tud eltávozni a helyiségekből, amely a párásodás , penészedés és rossz minőségű levegő problémájához vezet.

Esős időben és a téli hónapokban nincs az az autós, aki ne találkozott volna a párásodás jelenségével, ami főleg azért idegesítő, mert nem lát ki tőle rendesen a sofőr. Az újabb autók levegőkeringetése és a klímaberendezések már ügyesen kiküszöbölik ezt a problémát, az idősebb modelleknél azonban ez kellemetlenebb és sűrűbben előfordul. Egy lehetséges megoldást ismertetek, a penészes falak kialakulása ellen.


Miért párásodik a műanyag ablak ? A mai korszerű ablak esetében is jelentkezhet párásodás ugyan úgy ahogy a régi ablakok esetében. Természetesen ebben az esetben az okok máshova vezethetőek vissza, de mivel egy visszatérő jelenségről beszélünk, így érdemesnek találtuk kitérni rá. A pára az ablakok esetében a tokon de.


Ilyenkor a doboz aljában megáll a levegő páratartalmából lecsapódó víz, ezt pedig a meleg légáramlat párologtatni kezdi.

Ettől a befúvott levegő nedvességtartalma magas lesz, ezért csapódik le pára az ablakokon. A párásodás ellen a legjobb védekezés, ha szárazon tudjuk tartani a kocsi belsejét. Ez pedig akkor áll fenn, ha minden párát kiszellőztetünk, például oly módon, mint mindkét oldalon kissé nyitva tartjuk az ablakokat. A jó légcseréjű utastér különben is jobban fűthető, mint a teljesen zárt és tévesen hiszik, hogy az gyorsabban melegszik, illetve melegebb marad.


Igazából nem kételkedem a dolog hatékonyságában, mert ha az ember tudja, hogy a macskaalmot úgy találták ki, hogy az a lehető legtöbb vizet magába tudja szívni (jó, a macskából vizeléskor nem konkrétan víz távozik, de értjük, miről van szó), nem nehéz elképzelni, hogy ezt a párával is megteszi. Télen kívül hideg, belül meleg, nyáron fordítva. Az eredmény a lecsapódó kondenzvíz, a párás ablak. Vásárolhatsz drágán páramentesítő spray-t, de körülnézhetsz a háztartásodban is. Remek megoldásokat ajánlunk, melyek árban összehasonlíthatatlanul olcsóbbak, mint a bolti kemikáliák.


Na és nem kell beszívnod a. A belülről vizes ablak a lakótér (szoba) párás levegőjének következménye, ami lecsapódik az ablakokra. Ahelyett, hogy szobáról szobára járva szárazra törölgetjük minden reggel az ablakokat, inkább szellőztessünk többet. Jó megoldás lehet az is, hogy a fűtést felcsavarjuk, hosszabb távollét esetén is, és éjszakára sem kapcsoljuk le, azonban - valljuk be - ezt a. Jó megoldás lehet még a párásodó ablakok ellen , ha a radiátor is az ablak alatt van, de ezt utólag nagyon nehézkes kivitelezni. Ha a fenti praktikák nem elegendőek, jöhet a célzott megoldás: léteznek páramentesítő készülékek is a levegő kiszárítására.


A meleg levegő több vizet képes megkötni, mint a hideg, ezért ha lehűl (például a műanyag ablak üvegén), akkor a benne lévő felesleges víz kicsapódik.

Mivel a kézfertőtlenítők alkoholt tartalmaznak, sokan úgy gondolják, ez is megfelelő védekezési mód lehet a párásodás ellen. A helyzet azonban az, hogy a bébisamponhoz hasonlóan ez sem hatásos szer, bár kétségtelen, hogy a bedörzsölés után a felület szép tiszta lesz. Párásodás tehát valóban előfordulhat – még a korszerű műanyag ablakok esetében is - ám mint láthatja, ennek több dolog is okozhatja. Most azonban, hogy a legfontosabb okokat már megismerte, sokkal könnyebben felveheti a harcot a hívatlan cseppecskék ellen ! Az ablak okat érdemes párásodás ellen külön erre a célra használatos szerekkel gondosan bekenni,.


A házi praktikák , vegyszeres kezelések rendszerint átmeneti megoldást. Nem hiszem, hogy komolyabban ki kellene fejteni, miért probléma az ablak párásodása , azaz ha nem lát ki a vezető. Hiányzó: praktikák Párátlanítás. Párásodás ellen glicerinnel A tisztítás uk mellett ne feledkezz meg az ablak ok párásodásának megakadályozásáról sem. Ehhez elég, ha nagyanyáink következő, különleges, filléres szerével kezeled az ablak okat.


Egyszerű, de nagyszerű trükk a párás autóablak ellen. Ki ne utálná, ha télen, vagy akár egy esős napon az autója szélvédője csupa pára belülről? Pedig egy nagyon egyszerű módszerrel meg lehet előzni a sok bosszankodást! Párásodik az ablak üveg, de nem mindegy kívül vagy belül.


Az hogy az nyílászáró üvegén megjelenik a pára arról sok helyen írnak. De arról már kevesebb helyen, hogy az ablak üveg melyik oldalán jelent meg a pára. Mert bizony ez sem mindegy. Bár lassan vége a télnek, még várhatnak ránk hűvösebb napok, sőt, akár még fagy is, mindezek miatt pedig nem árt tisztában lenni azzal, a hidegben miként érdemes tisztítani az ablakokat, legyen szó a jegesedés vagy épp a pára okozta problémákról. Tippek belső párásodás ellen ? Most, hogy jöttem haza, félre kellett húzódnom, mert kívülről-bévülről annyira párásodott az autó ablaka, hogy szó szerint vakon mentem az úton.


A külső párát az ablaktörlő többé-kevésbé leviszi, de a belső ellen mit tudok tenni? Utána félrehúzódtam, és ronggyal letöröltem.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.

Népszerű bejegyzések